Diarrstabil - dla cieląt z objawami biegunki

Produkty dla krów dla większej wydajności i zdrowia.
Aby uzyskać więcej informacji proszę kliknąć na wybraną fazę chowu.

Krowy mleczne Cielęta Młodzież hodowlana Opasy
Faza zasuszenia Faza pojenia siarą I Faza odchowu Cielęta z zakupu
Poród I Faza odchowu II Faza odchowu Młode opasy
Laktacja II Faza odchowu   Opas bydła

 


Formuła Profluvio ControlCo to jest Diarrstabil®?

Diarrstabil® to mieszanka dietetyczna o działaniu profilaktycznym oraz eliminująca biegunki u cieląt. Diarrstabil® jest produktem powstałym w wyniku badań i doświadczeń przeprowadzonych w Sano Agrar Institut w Lubiniu w celu udoskonalenia istniejących już preparatów z przeznaczeniem dla lekarzy weterynarii. 
 

Korzyści stosowania Diarrstabil®

 • ograniczenie i eliminacja biegunek
 • wysoka zdrowotność cieląt   
 • wysokie przyrosty dzienne  
 • bardzo dobry rozwój
 • bezpieczny odchów

Cechy szczególne Diarrstabil®

 • zawartość substancji zapobiegających i zwalczających biegunki u cieląt: lignoceluloza, drożdże (Saccharomyces cerevisiae), pektyny jabłkowe, borówka czarna, kwiat rumianku  
 • szybko dostępne źródła energii (glukoza, laktoza)
 • zawartość elektrolitów


Jak i kiedy stosować Diarrstabil®?

Przy pojawieniu się biegunki cieląt dodać jedną torebkę Diarrstabil® każdorazowo do podawanego do picia mleka. Zaleca się także stosowanie profilaktyczne, przed wystąpieniem biegunki.


Co robić przy biegunkach u cieląt:?

 1. Cielę od razu po urodzeniu zabrać z obory na świeże powietrze, najlepiej do budki Sano Igloo, także zimą, kiedy na dworze jest - 250C. Generalnie cielęta nie powinny przebywać w oborze, tylko w Igloo.
 2. Przy biegunce cielę aby nie osłabnąć powinno nadal otrzymywać 2 razy dziennie po 3 l mleka. Najlepiej Milli® lub Milsan®. Z mlekiem należy wymieszać 50 g Diarrstabil®. Postarać się, aby wszystko mleko zostało wypite, w razie konieczności zastosować sondę Sano.
 3. Sano Diarrstabil® powinien być stosowany przez minimum 3 dni jako dodatek do mleka. Doświadczeni lekarze weterynarii polecają podawanie od razu Diarrstabil® do mleka zanim wystąpi biegunka. Czas stosowania jest nieograniczony. To jest produkt naturalny. Nie ma żadnych skutków ubocznych i okresu karencji. 
 4. Kiedy cielę ma biegunkę należy do wiadra z wodą dodać Vitalyte®, ponieważ w przeciwnymrazie cielę się odwodni, także wówczas kiedy pije 3 l mleka i wodę.
 5. Kiedy cielę nie chce pić wody i mleka należy za pomocą aplikatora podać specjalny bolus Calf digest®, który wzmaga chęc do picia.
 6. Aby wzmocnić organizm cielęcia i  zminimalizować ryzyko wystąpienia biegunek należy do  podawanej po raz pierwszy siary dodać Calf immuno® zawierające specjalny zestaw przeciwciał

 

© Sano - Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.                      Ogółne warunki współpracy