Vitalyte - elektrolity dla cieląt

Produkty dla krów dla większej wydajności i zdrowia.
Aby uzyskać więcej informacji proszę kliknąć na wybraną fazę chowu.

Krowy mleczne Cielęta Młodzież hodowlana Opasy
Faza zasuszenia Faza pojenia siarą I Faza odchowu Cielęta z zakupu
Poród I Faza odchowu II Faza odchowu Młode opasy
Laktacja II Faza odchowu   Opas bydła

 


Formuła Deeply hydrationCo to jest Vitalyte®?

Vitalyte® to specjalna mieszanka zawierająca elektrolity i szybko dostępną energię zapobiegająca odwodnieniu cieląt podczas biegunki. Vitalyte® jest produktem powstałym w wyniku badań i doświadczeń przeprowadzonych w Sano Agrar Institut w celu udoskonalenia istniejących produktów z przeznaczeniem dla lekarzy weterynarii.
 

Korzyści stosowania Vitalyte®

 • zapobiega odwodnieniu organizmu
 • pozwala łatwiej opanować biegunki  
 • szybszy powrót do zdrowia   
 • bardzo dobry rozwój
 • wysokie przyrosty dzienne  
 • bezpieczny odchów

Cechy szczególne Vitalyte®

Zawartość elektrolitów, szybko dostępnej energii i witaminy C zapobiegających odwodnieniu i wzmacniających organizmJak i kiedy stosować Vitalyte®?

Vitalyte® chroni przed odwodnieniem cielęcia i szybko doprowadza do pełnej zdrowotności. Cielę powinno zawsze mieć w boksie wiadro z wodą, by móc ją swobodnie pić. Przy biegunce organizm traci elektrolity, które regulują ciśnienie osmotyczne między komórkami ciała. Utracone elektrolity muszą zostać uzupełnione, sama woda nie jest wchłaniana i potęguje biegunkę. Przy biegunce koniecznie muszą być dodane do wody elektrolity, najlepiej w postaci preparatu Vitalyte. W tym celu należy rozpuścić 150 g Vitalyte® w 3 l ciepłej wody i podawać cielętom do picia między pojeniami mlekiem.


Co robić przy biegunkach u cieląt:?

 1. Cielę od razu po urodzeniu zabrać z obory na świeże powietrze, najlepiej do budki Sano Igloo, także zimą, kiedy na dworze jest - 25°C. Generalnie cielęta nie powinny przebywać w oborze, tylko w Igloo.
 2. Przy biegunce cielę aby nie osłabnąć powinno nadal otrzymywać 2 razy dziennie po 3 l mleka. Najlepiej Milli® lub Milsan®. Z mlekiem należy wymieszać 50 g Diarrstabil®. Postarać się, aby wszystko mleko zostało wypite, w razie konieczności zastosować sondę Sano.
 3. Sano Diarrstabil® powinien być stosowany przez minimum 3 dni jako dodatek do mleka. Doświadczeni lekarze weterynarii polecają podawanie od razu Diarrstabil® do mleka zanim wystąpi biegunka. Czas stosowania jest nieograniczony. To jest produkt naturalny. Nie ma żadnych skutków ubocznych i okresu karencji. 
 4. Kiedy cielę ma biegunkę należy do wiadra z wodą dodać Vitalyte®, ponieważ w przeciwnymrazie cielę się odwodni, także wówczas kiedy pije 3 l mleka i wodę.
 5. Kiedy cielę nie chce pić wody i mleka należy za pomocą aplikatora podać specjalny bolus Calf digest®, który wzmaga chęc do picia.
 6. Aby wzmocnić organizm cielęcia i  zminimalizować ryzyko wystąpienia biegunek należy do  podawanej po raz pierwszy siary dodać Calf immuno® zawierające specjalny zestaw przeciwciał

 

© Sano - Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.                      Ogółne warunki współpracy