Calf immuno - specjalne uzupełnienie do siary

Produkty dla krów dla większej wydajności i zdrowia.
Aby uzyskać więcej informacji proszę kliknąć na wybraną fazę chowu.

Krowy mleczne Cielęta Młodzież hodowlana Opasy
Faza zasuszenia Faza pojenia siarą I Faza odchowu Cielęta z zakupu
Poród I Faza odchowu II Faza odchowu Młode opasy
Laktacja II Faza odchowu   Opas bydła

 


Formuła Complex Colostrum


 
Cielęta rodzą się bez przeciwciał chroniących je przed chorobami i negatywnymi wpływami środowiska, w którym się znalazły. Przeciwciała cielę otrzymuje dopiero wraz z wypijaną siarą. Niestety siara nie zawsze zawiera odpowiednią ilość przeciwciał. Badając jakość siary za pomocą siaromierza rzadko stwierdza się aby była to siara najwyższej jakości z dużą ilością przeciwciał. Jakość siary uzupełnia specjalny preparat Calf immuno® zawierający wszystkie przeciwciała, których potrzebuje cielę. Można go podawać zarówno do świeżej siary, jak również do takiej, która będzie zamrożona. W pierwszym dniu życia cielę powinno wypić w sumie 4 l pełnowartościowej siary. Bardzo dobrze sprawdza się podawanie wszystkim cielętom za pomocą sondy od razu 4 l wysokiej jakości siary zawierającej dodatkowo także Calf immuno®.

Korzyści stosowania Calf immuno®

  • wzmacnia organizm
  • bardziej odporne na choroby cielęta
  • więcej sił witalnych
  • mniej biegunek
  • zdrowe cielęta

Cechy szczególne Calf immuno®

Calf immuno® zawiera skoncentrowaną ilość wszystkich związków czynnych znajdujących się w siarze. Przeciwciała skutecznie chronią cielę przed zarazkami znajdującymi się w otoczeniu.


Działanie Calf immuno®

Calf immuno® uzupełnia wszystkie niezbędne dla bezpiecznego odchowu cieląt przeciwciała IgA, IgG, IgM pochodzące od krów ze stad wolnych od IBR/BVH1. Calf immuno® skutecznie chroni cielęta przed niebezpiecznymi dla życia i zdrowia chorobami takimi jak E.coli, wirusy rota korona, clostridia i innymi.

Dawkowanie Calf immuno®

Saszetkę 50 g Calf immuno® należy wymieszać w 4 l siary z pierwszego doju podawanej sondą lub w 2 l siary podawanej z wiaderka i jak najszybciej, najlepiej w pierwszej godzinie życia, podać cielęciu.  
Natomiast 2 saszetki po 50 g każda rozpuszczone w mleku mogą całkowicie zastąpić siarę.

© Sano - Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.                      Ogółne warunki współpracy