Sano Drenching Set

Sano Drenching Set - Zestaw do wlewów dożwaczowych

Czasami zdarza się, że krowa, szczególnie po porodzie, nie chce samodzielnie pić ani pobierać paszy. W związku z tym, aby zapobiegać stanom niedoborowym w okresie zmniejszonego apetytu, obciążyć i wypełnić żwacz należy, podać doustnie większe ilości płynów, mających najczęściej właściwości lecznicze. W tym celu najlepiej zastosować zestaw Sano Drenching Set, który jest bardzo wydajny i odporny na wszelkie substancje chemiczne oraz ziarnistości znajdujące się w pompowanym roztworze.

Kiedy stosować Sano Drenching Set?

 • gdy krowy nie jedzą paszy i nie piją wody
 • po ciężkich lub bliźniaczych porodach
 • w przypadkach zatruć
 • przy występowaniu przemieszczeń trawieńca

Korzyści stosowania Sano Drenching Set

 • likwidacja pustych przestrzeni powstających po porodzie
 • poprawa funkcjonowania żwacza i przewodu pokarmowego
 • zapobieganie zaburzeniom metabolicznym i stanom niedoborowym
 • zmniejszenie podatności zwierzęcia na schorzenia poporodowe, w tym przemieszczenie trawieńca

Znaczenie stosowania Sano Drenching Set

 • nawodnienie organizmu
 • wypełnienie i obciążenie żwacza
 • wprowadzenie do organizmu substancji odżywczych, wzmacniających i leczniczych 

 Instrukcja postępowania z Sano Drenching Set

Przygotuj preparat:
Wsyp do 40 l ciepłej wody (35-40°C) 1 kg BoviFit® lub 1 kg Stimudigest®. Preparat dokładnie wymieszaj za pomocą trzepaczki. Zakręć pokrywę zbiornika, aby zapobiec rozlewaniu się roztworu.
Przygotuj krowę:
Unieruchom krowę, najlepiej w bramce zatrzaskowej. Złap jedną ręką za nos krowy i wprowadź ostrożnie prowadnicę sondy do pyska krowy. Zamocuj prowadnicę za pomocą klucza nosowego.
Odpowiednio wprowadź sondę:
Zamocuj prowadnicę za pomocą klucza nosowego. W czasie wprowadzania sondy szyja i głowa krowy powinny być wyprostowane i utrzymywane w pozycji poziomej. Gdy napotkasz pierwszy opór, przerwij wprowadzanie, aby krowa mogła przełknąć wąż sondy. Obserwuj po lewej stronie szyi przesuwającą się w przełyku sondę. Sondę po wprowadzeniu do żwacza przypnij do prowadnicy, aby zabezpieczyć ją przed wysuwaniem się ze żwacza i przełyku.
 Posłuchaj i powąchaj:
 
Przed podłączeniem sondy do pompy wcześniej posłuchaj, czy sonda doszła do żwacza. Powinieneś usłyszeć bulgotanie, nie powinno się słyszeć oddychania. Powąchaj końcówkę sondy- powinien być wyczuwalny charakterystyczny zapach fermentujących w żwaczu gazów.
 Miarowo pompuj:
Za pomocą szybkozłączki podłącz sondę do pompy. Zacznij spokojnie i równomiernie, nie używając zbyt dużej siły, pompować przygotowany w zbiorniku roztwór. Pod koniec należy przechylić zbiornik na stronę rurki zasysającej, aby go całkowicie opróżnić.
 Wyjęcie sondy:
Po zakończonym pompowaniu odłącz sondę od pompy i trzymaj ją w górze przez 10 sekund, by roztwór swobodnie spłynął do żwacza. Przedmuchaj sondę, aby usunąć z niej resztki roztworu i zatkaj końcówkę palcem. Zwolnij mocowanie sondy i wyciągnij wąż przez prowadnicę, co zabezpieczy go przed zgryzieniem. Zwolnij klucz nosowy i wyciągnij prowadnicę wraz z sondą z pyska krowy.
 Aby powiększyć zdjęcie kliknij na nie.

 

© Sano - Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.                      Ogółne warunki współpracy